Mermer dhe granit me cilësi premium

Çdo projekt e punojmë me vëmendje të veçantë, duke marrë parasysh dëshirat dhe kërkesat tuaja.

Kontakt

RRETH NESH

Besa MERMER & Granite është një kompani familjare me traditë në përpunimin e gurit dhe me përvojë shumëvjeçare. Jemi shumë krenarë për faktin që ekipi ynë punon me përkushtim me gjenerata. Përveç anëtarëve të familjes sonë, një numër i madh ekspertësh në fushën e arkitekturës, dizajnit dhe mjeshtrit më të mirë të përpunimit të gurit janë pjesë e stafit tonë.


Në kompaninë tonë, ne kombinojmë makineritë më moderne për përpunimin e mermerit dhe granitit me njohuritë dhe aftësitë tradicionale të zejtarëve tanë. Ne përdorim gjithashtu vetëm gurë të cilësisë më të lartë, qoftë granit apo mermer.

MATERIALET ME TË CILAT PUNOJMË

...
MERMERI

Mermeri është padyshim lloji më i famshëm i gurit që përdoret për dekorimin e brendshëm dhe të jashtëm. Karakteristikat që e zbukurojnë janë bukuria, eleganca, diversiteti dhe qëndrueshmëria. Mermeri sigurisht që do t'i shtojë bukuri dhe rehati shtëpisë tuaj.

...
GRANITI

Graniti si material është sigurisht më i vlerësuari për përdorimin e tij në ndërtim, kryesisht për shkak të karakteristikave të tij teknike. Graniti është shumë i fortë, rezistent dhe i qëndrueshëm. Përveç kësaj, graniti është estetikisht kompatibil me çdo pamje të brendshme dhe të jashtme, pasi mund të gjendet në një sërë llojesh të ndryshme.

...
LAMINAMI

100% gurë prej porcelani, një material që ka porozitetin natyror të reduktuar, duke e bërë atë veçanërisht të përshtatshëm për kontakt me ushqimin dhe për këtë arsye shumë të përshtatshëm për sipërfaqet e tavolinave të kuzhinës dhe ato të sipërme, për pllaka pune, lavamanët, dyert dhe muret e kabinetit.

...
GURË NATYRORË

Guri natyror është sigurisht ai që arkitektët zgjedhin fillimisht për punimet e tyre. Guri dekorativ është i pamundur të mos përshtatet në asnjë hapësirë, për shkak të neutralitetit të tij, por sjell edhe një prekje elegance.

...
KUARCI

Kuarci përfshin shumë lloje kristalesh që shpesh mendohet se janë lloje të ndryshme gurësh të çmuar, por në fakt janë lloje të ndryshme kuarci. Kuarci është një gur që kohët e fundit është bërë shumë i njohur në ambiente të brendshme dhe të jashtme. Ofron një gamë të gjerë ngjyrash dhe modelesh, kështu që mund të përdoret në çdo hapësirë. Kuarci me siguri do t'i shtojë një prekje elegance dhe luksit shtëpisë suaj.

ÇFARË PUNOJMË

Kuzhina

Punim të sipërfaqeve të punës së kuzhinës nga llojet me cilësinë më të lartë të gurit. Ju mund të zgjidhni një pllakë mermeri dhe graniti. Ne përpiqemi që sipërfaqet tona të punës në kuzhinë të plotësojnë kërkesat estetike dhe teknike. Zgjedhja e sipërfaqeve të kuzhinës prej mermeri ose graniti do t'i shtojë kuzhinës suaj luks dhe një pamje të përjetshme.

  • Sipërfaqe pune kuzhine
  • Ishujt e kuzhinës, banakë

Dysheme

Ka ikur koha kur dyshemeja ishte një sipërfaqe e thjeshtë me dizajne dhe ngjyra të kufizuara. Dyshemetë sot janë të dizajnuara me koncepte dhe materiale të ndryshme.

Dyshemetë prej mermeri janë elementi përfundimtar arkitektonik, që mund ta çojë dizajnin tuaj të hapësirës në një nivel tjetër. Përveç dizajnit të bukur, këto dysheme janë cilësore dhe të lehta për t'u mirëmbajtur.

Oxhakë

Kur bëhet fjalë për oxhaqet, disa njerëz janë të fiksuar pas mermerit. Kjo për shkak se guri është i disponueshëm në një gamë të bukur ngjyrash, modelesh dhe teksture, që i përshtaten çdo estetike dhe buxheti. Megjithatë, përveç përzgjedhjes së madhe, si të zgjidhni?

Pavarësisht nëse planifikoni të ndërtoni një oxhak të ri ose të ri-dizajnoni një të vjetër, ne do t'ju ndihmojmë të gjeni oxhakun e përsosur të mermerit për shtëpinë dhe stilin tuaj personal.

Shkallë

Përveç prakticitetit, shkallët prej mermeri rrezatojnë me sofistikim pavarësisht se ku vendosen.

I gjejmë në rezidenca luksoze, hotele, qendra tregtare, muze dhe teatro. Shkallët prej mermeri nuk duhet të mungojnë në asnjë dizajn që ka prioritet shijen e mirë. Mund të na kontaktoni me kërkesën tuaj dhe ne me siguri do të gjejmë një zgjidhje.

Nëse keni nevojë ose jeni duke menduar për rimodelimin e enterierit dhe eksterierit, vetëm duhet të kontaktoni ekipin tonë dhe të shprehni kërkesat ose mendimet tuaja.

Na telefononi

GALERIA

KONTAKT

Adresa

Trebosh, Tetovë, Maqedoni

Telefononi

+389 72 530 996

Се вчитува...
Дојде до грешка. Ве молиме обидете се повторно.
Вашата порака е испратена. Ви благодариме!